Nový a účinný hit v omlazování: Nanotechnologie v pleťových krémech

Pokrok nelze zastavit. A je to dobře. Pro omlazující krémy to totiž znamená, že jsou účinnější, než kdy dříve. Poslední HIT? Nanotechnologie!

Jen séra a krémy, které se dostanou až do dermis, jsou schopné s pokožkou něco dělat. Drtivá většina přípravků, které jsou na trhu, ale tuhle bariéru nepřekoná. Vůbec neprojdou nejsvrchnějšími buňkami a zůstávají v epidermis. Tam vytvoří příjemný „povlak“ – ale není to trochu málo? Většina z nás si všechny ty kelímky a pumpičky kupuje přece proto, aby pleť revitalizovaly, hydratovaly a zjemnily vrásky...
A právě nanotechnologie vám to dokáže zaručit. Účinné látky jsou totiž uzavřené v nanokapslích, jež jsou tak malé, že mohou proniknout mezibuněčným prostorem do dermis a do kožních buněk.

Jeden nanometr (nm) je miliontina milimetru, zhruba jedna osmdesátitisícina tloušťky lidského vlasu. Nanočástice mají alespoň jeden z vnějších rozměrů v rozmezí 1 až 100 nm. Nejlepšího účinku dosahují nanokapsle ve spojení s gelovou texturou, ale fungují i v krému.
Menší vrásky vyhladí nanokosmetika spolehlivě. Bylo by naivní si myslet, že zbaví i sedmdesátiletou tvář jejích hlubokých brázd – ale k určitému vylepšení dochází také.

Zdroj: Health&Beauty

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.